Amazon FBA’da Daha Fazla Satış Yapmanın 8 Yolu – FBA Satışları

İçindekiler

Bugün Amazon FBA satışlarını artırmanın sekiz yolu hakkında konuşacağız. PPC harcamalarını artırmak gibi şeylerden ya da daha iyi resimler, daha iyi metinler veya optimizasyon gibi şeylerden bahsetmeyeceğiz, değil mi? Dışarıda bir sürü var. Hep aynı saçmalıklar tekrarlanıyor. Bu yüzden işleri farklı şekilde yapmak istiyorum. Sizlere, bu yazıyı okuduktan hemen sonra, satışlarınızı artırmak ve bu yolculukta size yardımcı olmak için kullanabileceğiniz bazı uygulanabilir adımlar vermek istiyorum. Satışları artırmak için listedeki ilk şey küresel nakliye.

Global Nakliye

Böylece hiçbir ekstra ücret ödemeden, FBA satışları ihracat programı aracılığıyla dünya çapında 100’den fazla ülkeye satış yapabilirsiniz. Böylece uluslararası alıcı ek nakliye masrafları ve gümrük kullanımı ödeyecek, ancak satıcı olarak size hiçbir maliyeti olmayacak. Esasen bunun bir seçenek olmasının nedeni, dünyadaki pek çok ülkede henüz Amazon’un bulunmamasıdır. Ve bu yüzden alışveriş yapıyorlar. Dediğim gibi, yanlarında bir pazar yeri olmayan pek çok ülke var. Bu yüzden doğrudan ABD’ye gidiyorlar. Marketplace’e gidiyorlar ve uluslararası alışveriş yapıyorlar. Tek yapmanız gereken bir düğmeyi çevirmek ve ayarlarınızda bunu etkinleştirmek. Birisi ABD dışındaki bir ülkeden arama yaptığında, arama sonuçlarında yalnızca bunu etkinleştirmiş olan kişiler görünecektir. Dediğim gibi, kelimenin tam anlamıyla sadece bir anahtar. Uzun vadede bazı satışları artıracak. Burada bahsedeceğim şeyler sizi bir gecede başarıya ulaştırmayacak, ama eğer mantıklı geliyorsa. amazon global nakliye

Ancak bunların hepsini bir araya getirirseniz, işinizde büyük bir fark yaratacak ve dönüşüm oranınızı çok artıracaktır. Bu konu hakkında biraz daha konuşalım. Temel olarak, küresel kargoyu nasıl açarsınız?
Ayarlara gidiyorsunuz. Ardından Amazon tarafından çek kısmına gidiyorsunuz ve orada Düzenle’ye tıklayıp FBA satışları ihracat programının gerçekten etkinleştirildiğinden emin oluyorsunuz. Bu kadar basit. Böylece ABD dışındaki farklı ülkelere gönderi yapabileceksiniz. Oldukça basit. Şimdi ikincisine geçelim.

Mobil Uyumlu Olması

Bunu belki duymuşsunuzdur, belki de duymamışsınızdır. Bu inanılmaz bir şey. Mobil uyumlu olmak. Amazon’daki satışların %60’ından fazlası mobil cihazlardan geliyor. Bunu biliyor muydunuz bilmiyorum. Yani bu oldukça önemli bir şey ve sadece masaüstü için değil, mobil cihazlar için de optimize etmeniz gerekiyor. Şimdi size bunu nasıl yapacağınızı açıklayayım. Masaüstünde, şuradaki mezar maskesi hakkında konuşalım. Başlığı görebilirsiniz. Ayarlanabilir genişlikte kesiliyor. Sanırım kayışlar yazıyor. Yani tam olarak göremiyorsun. İşte orada kesiliyor. Mobil cihazlarda, burada da görebileceğiniz gibi, çok daha erken kesiliyor. Dolayısıyla, ürününüzde öne çıkarmak istediğiniz özellikler veya şeyler varsa, tamam, özelliklerin her birini istiyorsanız, bunları başlığın önüne eklemeniz gerekir, çünkü aksi takdirde, farklılaştırmalarınız ve bunun gibi şeyler varsa. Başlığın en sonunda yer alırsa insanlar ilanınıza tıklayana kadar bunu göremeyecektir. Bu da uzun vadede bazı dönüşüm oranlarını düşürebilir ya da gerçekten iyi bir farklılaştırmanız varsa bunu başlığınızda ve tabii ki insanların görebilmesi için resimde de bulundurmak istersiniz. mobil uyumlu amazon

Ve bu aslında optimize etmenin gerçekten kolay bir yoludur. Sadece daha önemli kısımları başlığınızın önüne getirin. Şimdi masaüstü hakkında konuşalım. Başka bir şey daha. Masaüstünde özelliklerin tam orada olduğunu görebilirsiniz. Tamam mı? Yani başlık, sonra özellikler ve sonra da madde işareti. Mobil cihazlarda durum biraz farklı. Bunu biliyor musunuz bilmiyorum ama bu videoyu oynatacağım ve açıklayacağım. Gördüğünüz gibi, açıklama geliyor. Önce açıklama geliyor, sonra açıklamadan sonra özellikler geliyor ve böylece masaüstünde özellikler ve açıklama geliyor, bunda ise her şey var. Eğer siz de Amazon’daki çoğu kişi gibi açıklama kısmına çok fazla önem vermiyorsanız, muhtemelen çok fazla satış kaybediyorsunuzdur çünkü satışların çoğu mobil cihazlardan geliyor. Bu yüzden açıklamanızın gerçekten güzel olduğundan emin olun. Gerçekten değer sağladığından ve insanların gerçekten bildiğinden emin olun çünkü mobil cihazlarda insanlar önce açıklamayı okuyacaktır. Bu yüzden sadece özelliklerinize dikkat etmeyin.

Marka Tesciline Kaydolun

İşte size bir ipucu. Şimdi üç numara Brand Registry’ye kaydolmak. Brand Registry ile marka içeriğine erişiminiz olacak ve bu da dönüşüm oranınızı artıracaktır. Geliştirilmiş marka içeriği müşterilerin markaya güven duymasını sağlar ve farklılaşmanıza ve öne çıkmanıza yardımcı olur.Size tam olarak nasıl olduğunu göstereceğim. Ancak Brand Registry’ye kaydolmak için bir ticari markanızın olması gerekir. Ve bu eskiden gerçekten zordu ve sekiz ila on ay gibi uzun bir zaman alıyordu. Ama şimdi IP hızlandırıcı programına kaydolabilirsiniz. Ve bu Amazon aracılığıyla yapılıyor. Yaklaşık iki hafta içinde Marka Tesciline kaydolabileceksiniz. Yani bu, yeni başlayan birçok insan için büyük bir oyun değiştirici. Size bunu nasıl yapacağınızı göstereyim.amazon marka tescili

Temel olarak bunun yapacağı şey, açıklamalarınızı bunun gibi bir şeyden değiştirmek olacaktır. Ve aslında sağdaki gibi şeyler yapabilirsiniz. İşte sıkıcı bir açıklama, çoğu insanın sahip olacağı veya buna benzer bir şey. Ve siz de bu ya da bunun gibi şeyler yapabileceksiniz, değil mi? Ve tabii ki bunu mobil optimizasyonla birleştirirseniz, bunun nasıl çok daha iyi hale gelebileceğini görebilirsiniz çünkü insanlar önce açıklamanızı görecektir. Böylece daha fazla satış yapacak ve daha yüksek bir dönüşüm oranına sahip olacaksınız. Bu sadece bir ipucu. Ve dediğim gibi, bu eskiden sekiz ila on ay sürerdi, ancak şimdi, dediğim gibi, sadece iki hafta içinde buna dahil olabilirsiniz. Bu Amazon’un başlattığı yeni bir şey. Temel olarak tek yapmanız gereken Amazon IP hızlandırıcısına gitmek ve bunların hepsi Amazon aracılığıyla yasal şeyler. Hepsi gerçek. Başlamak için bastırıyorsunuz ve sonra bir hukuk firması seçiyorsunuz.
Ve bunlar sadece Amazon’un güvendiği ve bunu gerçekten yapabilen hukuk firmaları. Yani sadece bunları seçebilirsiniz. Yaklaşık iki hafta sonra Marka Tescil programına kabul edileceksiniz ki bu harika bir şey. Ve sağ üstte bir notum var. Henüz bir ürününüz yoksa ya da henüz çok fazla satış yapmıyorsanız Marka Kaydı’na kaydolmayın derim. Başlangıçta buna gerçekten değmez, ancak gelecekte satışlarınızı ve dönüşüm oranınızı artıracak bir şeydir, ki bu da açıkça aramak istediğiniz bir şeydir.

Diğer Pazarlara Açılın

Şimdi. Beş numara, bu da hemen başlamak istemeyebileceğiniz bir başka konu. Diğer pazarlara açılmak. Bunun mantıklı olduğunu düşünüyorum. Eğer ayda yaklaşık 3000 ya da daha fazla kâr ediyorsanız, muhtemelen bunu yapmalısınız. Yani temel olarak, zaten bir dağıtımınız var, zaten üretiminiz var, markalaşmanız var, tüm bu şeyleri ayarladınız, zaten her şeyi yaptınız. Ve eğer biraz para kazanıyorsanız, ürününüzü farklı pazarlara göndermeye başlayabilirsiniz. Yani zaten işi yaptınız, zaten resimleriniz var, zaten pazarı ve bunun gibi şeyleri biliyorsunuz. Peki neden sadece ABD’den gitmiyorsunuz? ABD’den İngiltere’ye ve Kanada’ya gidebilirsiniz. Bunlar, diyelim ki İngilizce konuşuyorsanız, hepsi İngilizce konuşuyor. Ve böylece bunu yapabilirsiniz. Daha sonra, Almanya gibi diğer pazarlara ve İngilizce konuşulmayan pazarlara girmenizi tavsiye ederim, çünkü açıkçası, dili konuşmuyorsanız, bu zor olabilir. Ancak gerçekten de, çok fazla çalışma yapmadan 510 farklı pazar yerinde tek bir ürüne sahip olarak satışlarınızı kolayca artırabilirsiniz. Aslında daha fazla para kazanmak için o kadar çok satış yapmanıza bile gerek yok, hem de önemli miktarda para. İşte bu kadar. Şimdi, İngilizce konuşulan bir ülkeden İngilizce konuşulan başka bir ülkeye gidiyor olsanız bile, listelemede kullanılan anahtar kelimelerin farklı olabileceğini unutmayın. Örneğin, ABD’de biz anne kelimesini kullanırız. Biz diyorum çünkü ben ABD’deyim, Kanada’dayım ama aslında İngiltere’de anne yerine mom kelimesini kullanıyoruz. Bilin diye söylüyorum, çok da abartmıyorum. Aslında İngiltere’den geliyorsanız muhtemelen bunu biliyorsunuzdur ama siz anne kelimesini kullanıyorsunuz. Ben de internette bunu buldum. Ve bu açıkça bir sorun, değil mi? Tüm anahtar kelimelerinizi yanlış kullanıyorsanız, bunları ABD’den kopyalayıp yapıştıramazsınız. Çünkü İngiltere’de pantolon gibi şeyler kullanıyorlar. Yani her neyse, farklı ülkelerde farklı anahtar kelimeler kullanıyorlar. Sadece kopyalayıp yapıştıramazsınız, ancak bu çok fazla fayda için yapılması gereken küçük bir iştir. Şimdi, Almanya gibi yerlere ya da dilini konuşmadığınız yerlere gidiyorsanız, bunları kolayca tercüme ettirebilirsiniz.

amazon pazar yeri

Size çok pahalıya mal olmaz. İşte bu kadar. Ancak bu konuda dikkat edilmesi gereken bir husus, eğer bu ülkelere gidiyorsanız, o dili konuşan bir müşteri hizmetleri temsilcisi bulmanız gerektiğidir. Çünkü Almanya’dan bilet gönderildiğini ve dil bilmediğinizi düşünün, bunlara yanıt vermek oldukça zor olacaktır, değil mi? İşte bunu böyle yaparsınız. Şimdi. Altı numara, ilanınıza bir video eklemektir.

İlana Video Ekleme

Bu da dönüşümleri büyük ölçüde artıracak ve sizi rakiplerinizden farklılaştıracaktır. Sizi bilmem ama benim için bir ürüne girdiğimde, eğer videosu varsa, otomatik olarak, vay be, bu marka muhtemelen yasal diye düşünürüm. Ya da bu adamlar herkesten daha yasal çünkü bir videoları var. Eğer videoyu izlerseniz ve oldukça iyiyse. Yani, sizi bilmem ama ben şahsen o markadan alışveriş yapmaya daha yatkın olurum. Bunu yapmanın birkaç yolu var, değil mi? Pahalı olan yol, sadece orman pazarı. Bunu pek tavsiye etmem. Eğer ilk kez başlıyorsanız, ucuz bir yol var. Fiverr üzerinden yapabilirsiniz. Bunu video için 100 dolara yapan ve ardından 90 doları listede yayınlayan birini tanıyorum. Yani 200 dolardan daha az bir fiyata, ilanlarında bir video yayınlamış oluyorlar. Ve oldukça iyi bir video. Ben izledim. Beğendim. Kesinlikle onların dönüşüm oranlarını artırdığını düşünüyorum ve sadece 200 dolara sizinkini de kesinlikle artıracaktır. Ve bu, insanlar ilanınıza geldiğinde tam anlamıyla kendini amorti eden bir şey. Eğer bir videoya sahip olmak dönüşüm oranınızı %2-3 oranında artırıyorsa, uzun vadede bu aslında bedava para demektir. Yani, buna yatırım yaparsınız ve sonra paranızı %100 geri kazanırsınız. Yani ucuz bir video bile yaptırmak gerçekten iyi bir yatırım. Ve son olarak, bunu kendiniz yapabilirsiniz. Size bazı örnekler göstereceğim. Bunlar Facebook’ta bulduğum örnekler. Bu videolar milyonlarca kez izleniyor, yani milyonlarca kez izleniyorlarsa ve insanlar bu videolarla reklam vermeye devam ediyorlarsa, belli ki kârlılar. Yani insanlar satın alıyor, bu da onların iyi videolar olduğu anlamına geliyor. Size bir tane göstereyim. Konuşmayacağım. Sadece bunun ne olduğunu göstereceğim. Ama ev yapımı olduğu belli. Belli ki birileri tarafından yapılmış.

amazon video ekleme

Böyle bir şey yapabiliyorsanız, bunu listenize eklemek ve biraz para kazanmak gerçekten çok kolay. Hadi oynayalım. Çok fazla konuşmayacağım ama temelde bunun gerçekten ev yapımı bir şey olduğunu görebilirsiniz. O sadece karar verdi, biliyor musunuz, bunun çılgınca bir yanı yok. Sanırım ışıkları da satıyorlar. Yani böyle bir şeyi kendiniz de kolayca yapabilirsiniz. Çılgınca bir şey değil. Ve tabii ki iyi çalışıyor. Bu da başka bir şey. Tavsiye edebileceğim bir diğer şey de listenize buna benzer bir şey eklemeniz. Şimdi, üstteki ve alttaki şeyler değil. Alttaki ve üstteki şeyler kesinlikle eklemek isteyeceğiniz bir şey değil, ama bu Facebook’ta bulduğum bir şey. Açıkçası, bu adam bir drop shipper, bu yüzden bunu tavsiye etmem. Ama kelimelerin her seferinde oraya nasıl geldiğini görüyorsunuz. Listelemenize böyle bir şey eklemenizi tavsiye ederim, özellikle de bunu videonuzda kendiniz yapıyorsanız. Böyle şeyleri nasıl düzenleyeceğinizi bilmiyorsanız, bunu sizin için yapması için fiverr’da birine kolayca 10 dolar gibi bir ücret ödeyebilirsiniz. Sadece senaryoyu yazın ve onlar eklesin. Yani, evet, bu dönüşümlerinizi artıracak bir şey ve yapması oldukça kolay. Bunlar tabii ki ev yapımı şeyler, değil mi? Bu yüzden alttaki üstteki şeylerden kaçınmayı unutmayın. Bunları Amazon ürününüze eklemeyin, tamam mı? Ya da Amazon listelemenize eklemeyin. Ama bu oldukça basit ve satışları kesinlikle artıracak bir şey. Yani, ek video ipuçları, tamam, YouTube, Facebook, Instagram ve diğer yerlerde yayınlayın ve ürününüze bağlantı vermek için Amazon ilişkilendirme bağlantılarını kullanın. Yani temel olarak, YouTube, Facebook, tüm bu yerler sadece ücretsiz trafik kaynaklarıdır. Buralara da gönderebilirsiniz. Eğer bunu yapacaksanız, orada yayınlayabilir ve açıklama kısmında Amazon ortak bağlantılarına yer verebilirsiniz. Yani temel olarak, sattığınız her şey için bir ortaklık bağlantısı var. Bu bağlantı aracılığıyla küçük bir komisyon alırsınız, ancak bu sizin için ek bir paradır. Yani sadece ürünün gerçek satışından para kazanmakla kalmayacak, komisyonlardan da para kazanacaksınız. Ve bu %100 Hizmet Şartları ile uyumludur. Yani komisyonları alırsınız ve satıştan para kazanırsınız. Bu yüzden bunu her yere gönderebilirsiniz ve insanlar bunu gördüklerinde tekrar satın alacaklardır. Bu sadece bedava satış. Bedava para, eğer mantıklı geliyorsa. Ve bunu yapabilirsiniz, değil mi? Neden yapmayasınız ki? Bu aynı zamanda satış yapmanın da kolay bir yolu, değil mi? Yedincisi soru ve cevaplar. Şimdi, bu çok gözden kaçan bir şey, birçok listeleme.

Soru-Cevap Kısmı

Müşteriler soru soracaktır ve temelde yapmanız gereken tek şey onlara cevap vermektir. Bu kesinlikle dönüşümleri artıracaktır çünkü insanlar belli ki oraya sorularla geliyorlar. Kaç kez ilanlara girdiğimde insanların sorularını ve satıcının bunları yanıtlamadığını gördüğümde şaşırırsınız. Bu çok ama çok büyük bir sorun çünkü insanlar aynı soruları soruyor. Bilirsiniz, birinin her sorusu olduğunda, eğer bunu soruyorlarsa, satın almayacaklardır, değil mi? Satın almadan önce o cevabı almayı bekliyorlar. Ve soru soran her kişi için, belki de o soruyu soran ama hiç sormayan ve sonunda satın almayan 100 kişi vardır. Bu yüzden sorulara bakmanız gerekir. Ve eğer herkes aynı şeyi soruyorsa, bunu ilanınızda duyurmanız gerekir. Örneğin herkes aynı şeyi soruyorsa, bu bende olan bir örnek. Eğer bir su topu satıyorsanız ve herkes bunun BPA içermediğini soruyorsa, o zaman bunu başlığınıza, özelliklerinize ya da herhangi bir yere eklemelisiniz ki insanlar bunu gördüklerinde bunun BPA içermeyen bir su şişesi olduğunu bilsinler. Bunu sorgulamalarına gerek yok. Size sormalarına gerek yok. Böylece bilecekler. Dolayısıyla, satışlarınız varsa ve bazı sorularınız varsa, bu özelliklerin reklamını yaptığınızdan ve bu soruları gerçek girişinizde yanıtladığınızdan emin olmak için bu gerçekten iyi ve kolay bir yoldur. Süper, süper kolay bir yol. Sekiz numara yıldırım fırsatları. Yani temelde bu, Bugünün Fırsatı sayfasında yer almanız karşılığında ürününüzde belirli bir süre için indirim sunmanızdır.

Fiyatlandırma Sistemi

Ve Bugünün Fırsatı sayfası, Amazon’un kendi ana sayfası dışında Amazon’da en çok görüntülenen sayfadır. Bu da satış hızınızı artırmanızı ve listelemenize trafik çekerek daha fazla satış yapmanızı sağlayacaktır. Tamam mı? Ancak anlamanız gereken bazı şeyler var. Birincisi, yıldırım fırsatı için uygun olmanız gerekiyor. Bunu bilmiyor olabilirsiniz, ancak gerçekten bir tane almaya hak kazanmış olabilirsiniz, değil mi? Nitelikli olup olmadığınızı tam olarak nasıl anlayacağınızı size göstereceğim, ancak gerçekten bir yıldırım fırsatı yürütmek için nitelikli olmanız gerekiyor. Bunu nasıl yapacağınızı açıklayayım. Reklamcılık bölümüne gidin, Fırsatlar’a tıklayın ve ardından Yeni Fırsat Oluştur’a tıklayın. Ardından aramanızın alt kısmında Asin’inizi göreceksiniz. Eğer Asin’iniz uygunsa, orada görünecektir.
Değilse, tekrar kontrol etmeye devam edin. Nitelikli olmayabilirsiniz, ancak tekrar kontrol etmeye devam edebilirsiniz, çünkü her hafta veya birkaç günde bir yeni şeyler yayınlayacaklardır. Kalifiye olup olmadığınızı görmek için buraya gelmeye devam ettiğinizden emin olun, çünkü eğer kalifiye iseniz, satış yapmak için gerçekten iyi ve kolay bir yol olabilir. Tamam mı? İşte bu kadar. Şimdi, yıldırım fırsatları ve genel olarak fırsatlar hakkında ek ipuçları. Temel olarak, bir anlaşma yapmak için Amazon sizi ürününüze önemli bir indirim yapmaya zorlar. Normalde sattığınız fiyattan satamazsınız.

Ek Fırsat İpuçları

Gerçek bir anlaşma olmalı. Tamam mı? Amazon da bundan emin oluyor. Hesap kitap yapmak zorundasınız çünkü Lightning anlaşmaları paraya mal oluyor, değil mi? Bir Lightning anlaşması başlatmak size paraya mal olur. Mantıklı olduğundan emin olmalısınız. Hesap kitap yapmalısınız. Size bir örnek vereyim. İşte bir örnek. Ürününüzü üretmenin ve diyelim ki ABD’de satışa sunmanın size 5 dolara mal olduğunu varsayalım. Ya da nerede satıyorsanız orada. Ve zorunlu indirim fiyatı, Amazon’un sizi satmaya zorladığı zorunlu perakende satış fiyatı 15 dolar. Diyelim ki 25 dolardan satıyorsunuz. Ama diyorlar ki, bir Lightning fırsatı başlatmak istiyorsanız, 15 dolara satmanız gerekiyor. Diyelim ki böyle bir şey oldu. Şimdi, bu noktada 10 dolarlık bir kâr marjınız var, ancak belli ki FBA satışları ücretleriniz var. FBA satışları ücretlerinin 7 dolar olduğunu varsayalım, tamam, bu mantıksız değil.

indirim fırsatları

Birim başına kârınız 3 dolar olur. Şimdi. Yıldırımın maliyeti. Anlaşma. Açıkçası, bir Lightning anlaşması yapmak için Amazon sizden bir Lightning anlaşması başlatma ayrıcalığına sahip olmanız için ücret alır. Yani 350 dolar. Şimdi, burada ilerlemeye devam edelim ve size bunun tam olarak nerede ciddi şekilde yanlış gidebileceğini göstereceğim. Amazon’un sizi yapmaya zorladığı bir diğer şey de belirli sayıda birim sunmak, değil mi? Yani 20 birimlik bir Lightning anlaşması yapamazsınız. Size dağıtmanız için minimum miktarda birim vermeleri gerekir. Diyelim ki anlaşma olarak 200 birim teklif ediyorsunuz. Şimdi, bu anlaşmanın toplam potansiyel geliri, geliri 200 birim çarpı 15 dolar, yani perakende fiyatı 3.000 dolar olacaktır. Şimdi, kağıt üzerinde bu oldukça iyi görünüyor, ancak yine de bu gelir.
Şimdi biraz daha derine inelim. Şimdi toplam potansiyelden bahsedelim, toplam kârdan değil, toplam potansiyel kârdan, yani 200 üniteyi 3 dolarlık bir kâr marjıyla sattığınızı varsayalım, ki bu sizin marjınız, yani 600 dolar kazandınız. Şimdi, 600 dolar, belki fena değil, çok büyük değil, her neyse. Önemli bir şey değil. Elinizden çıkarmak istediğiniz birimler varsa, iyi olabilir. Ama şimdi 600$’dan 350$’lık Lightning anlaşmasının maliyetini çıkaralım, geriye 250$ kâr kalıyor. Şimdi, bunların hepsi teklif ettiğiniz 200 ünitenin tamamını sattığınızı varsayıyor. Şimdi, yalnızca 100 adet satmanız durumunda da gerçekleşebilecek bir şeyden bahsedelim. Diyelim ki 100 birim satılmadı. Bu da 100 birim çarpı 3 dolar kar eşittir 300 dolar demektir. Yani sadece 300 dolar kâr edersiniz. Şimdi unutmayın, hala aydınlatma anlaşmasının maliyetini ödemek zorundasınız, bu da yaklaşık 300 ila 350 $ arasındadır ve bu da size kolayca paraya mal olabilir. Yani 100 birim sattınız, tamam, ama bankada eksi 50 dolarınız var. Bu yüzden dikkatli olmanız gereken bir konu. Envanteri tasfiye etmeye çalışıyorsanız, bu iyi bir seçenek olabilir. Bunun dışında, gerçekten o kadar da iyi değil. Dolayısıyla, bunun ürününüz için gerçekten mantıklı olduğundan emin olmak için hesap kitap yapmanız gerekir. Bu, kötü olabilecek şeylere sadece bir örnektir. Bir anlaşmaya başlamadan önce bunun ürününüz için mantıklı olduğundan emin olun. İşte bu kadar. Şimdi dokuz numara hakkında konuşalım. Bu konuşacağımız son şey, ancak sonunda bahsetmek istediğim bir şey var.

Bölünmüş Testler

Yani yeni değişkenleri test edip satışları ve dönüşümleri neyin artırdığını görmektir. Temel olarak, diyelim ki bir değişkene karşı başka bir değişkeni test edersiniz. Yani A resmine karşı B resmi gibi ve hangisinin daha fazla satış yaptığını, hangisinin daha yüksek dönüşüm sağladığını ve dolayısıyla hangisinin size daha fazla para kazandırdığını görürsünüz. Bu yüzden her seferinde tek bir şeyi test etmeye devam etmelisiniz. Amazon’da en çok resimleri test etmenizi öneririm, özellikle de ana görseliniz en büyük farkı yaratacaktır. A ile B’yi test etmelisiniz. Yapılması gereken bir diğer iyi şey de fiyatınızı test etmektir. Ancak unutmayın, her seferinde bir değişkeni değiştirmek istersiniz. Yani resimlerinizi ve fiyatınızı aynı anda test edemezsiniz çünkü çok fazla değişken vardır ve neler olup bittiğini tam olarak takip edemezsiniz. Bu alanda fark ettiğim bir başka şey de insanların çoğu zaman zaman tanımadığı, değil mi? Bir resmi değiştiriyorlar, iki gün bekliyorlar ve sonra diyorlar ki, hayır, tamam, bu resim iyi değil.

bölünmüş testler

Ama gerçekten yeterince zaman vermediniz. Bu kararı vermek için elinizde yeterince önemli veri yok, değil mi? Bu da bir sorun. Zaman verin. Eğer bunu yapacaksanız, iki hafta gibi bir süre verin.
Sadece dokunmayın. Önemli veriler elde ettiğinizden emin olun, tamam mı? Yapabileceğiniz bir başka şey de splitly gibi gerçekten kolay bir yazılım kullanmak. Her şeyi sizin için yapar. Gördüğünüz şeylerin gerçekten önemli veriler olduğundan emin olun.

Ek İpuçları

Böylece tahmin etmek zorunda kalmazsınız, size şunu söyler, hey, bu resmin diğer resimden daha iyi olma ihtimali %90’dır. Ve böylece, bilirsiniz, tamam, diğer resim yerine bu resmi kullanacağız.
Fiyat ve bunun gibi şeyler de yapabilirsiniz. Tüm split boyunca, uygulama, aslında. Şimdi splitly ve ardından split testi hakkında ek ipuçları. Bölünmüş test yapmayın. Eğer yeniyseniz, kontrol verilerine ihtiyacınız var. Yani satışları gerçekten artırıp artırmadığınızı bilmek için bir şeyleri değiştirmeye başlamadan önce çok fazla veriye sahip olmanız gerekir. Elinizde hiç veri yoksa, herhangi bir fark yaratıp yaratmadığınızı bilmek zordur, değil mi? Bu yüzden yeniyseniz bunu gerçekten yapmayın. Şimdi, eğer yeniyseniz ya da ek yardım arıyorsanız, tamam, size son birkaç aydır ne yaptığımı söyleyeyim. Aslında ücretsiz eğitimimi ayarladım. Ve bu aslında iki saatlik bir web semineri değil. Hayallerinizi satacak ya da lamborghiniler, özel jetler ve bunun gibi şeylerle dolu bir şey değil. Dışarıda böyle bir sürü şey olduğunu biliyorum. Pek çok insan bu tür şeyler yapıyor. Ama ben bu işte işleri farklı yapmaya karar verdim. Hayallerinizi satmayacağım. Zamanınızı boşa harcamayacağım. Sadece 20 dakika. 2 saat uzunluğunda değil.

fba satışları ipuçları

İsterseniz bir göz atabilirsiniz. İstemiyorsanız, kanalda göz atabileceğiniz başka birçok harika videom var, ancak bu size başarı için temelleri ve sistemleri öğretecek. Zaman içinde öğrendiğim bazı şeyleri 20 dakikalık hızlı bir videoda size aktaracak. Ve dürüst olmak gerekirse, 20 dakika muhtemelen bu videoyu izlediğiniz süreyle aynıdır, oraya gidin. Size daha fazla şey öğretecek. Ve en iyi kısmı, sonunda, satacak bir şey yok, satın alacak bir şey yok, böyle bir şey yok. Ancak hak kazanırsanız, benimle veya ekibimden biriyle bir görüşme yapabileceksiniz ve Amazon’un sizin için doğru yol olup olmadığı, burada yaptığınız şeyin doğru olup olmadığı, herhangi bir şekilde yardıma ihtiyacınız olursa, orada yaptığımız şey hakkında daha fazla konuşabiliriz.

 

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar