Uber Nedir?

İçindekiler

Uberification olarak adlandırılan otonom alternatif yolcu taşımacılığı hizmetidir. Bu hizmet Mart 2009 tarihinden itibaren kurumsallaşarak dünyada yaygın olarak tercih edilen güvenli seyahat programıdır. Günümüzde uber nedir uber – taksici tartışması gibi basına yansıyan haberler sıklıkla yolcuların kafasını kurcalıyor. Hatta Uber hizmetlerinin yasal olmayan prosedürde uygulanarak kaçak yolcu aldıklarını iddia eden taksi işletmeleri de bulunmaktadır. Ancak Uber uygulaması sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok başkentlerinde yaygın olarak tercih edilen yolcu taşımacılığı yöntemidir.

uber nedir

Bireysel Yolcu Taşımacılığı

Uber sadece kurumsal (business) yolcu taşımacılığı gerçekleştirmez. Bireysel yolcu taşımacılığı hizmetiyle tren istasyonundan havalimanına, otogardan otele varıncaya dek gitmek istediğiniz her yere güvenilir bir şekilde 7/24 seyahat etmenize olanak tanımaktadır.

Eğitimli güven veren, sorumluluk sahibi uzman şoför kadrosu ayrıca yabancı dil bilgisi sahibi olup ülkemizdeki yabancı turistlerin de hiçbir şekilde dolandırılmadan gitmek istedikleri yere kadar ulaşmasına katkıda bulunmaktadır.

Bireysel yolcu taşımacılığında Uber mobil uygulamasını edinebilirsiniz. Uber uygulaması Android ve iOS cihazların her ikisini de desteklemektedir. Tamamen ücretsizdir. Bu nedenle uber nedir bireysel yolcu taşımacılığında güvenilir olmayı sürdürür.

Uber Mobil Uygulaması Nedir Nasıl Kullanılır?

Uber alternatif yolcu taşımacılığı hizmetinin mobil uygulamasıyla şoförü seçebilir, seyahat edeceğiniz aracın marka, model ve plaka bilgilerini kendiniz belirleyebilir, varış ücretini önceden belirleyerek güvenle ne ödediğinizi bilerek ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil uygulamayı indirdikten sonra elektronik posta adresiniz (e-posta) ve aktif cep telefonu numaranız ile hemen ücretsizce kayıt olmanız yeterlidir.

Mobil uygulamaya e-posta/cep telefonu numarası ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra Nereye? yazan bölüme varmak istediğiniz güzergahı girmelisiniz. Onayla dedikten sonra o güzergahta Uber sürücüleri karşınıza çıkacaktır.

Ayrıca bu sürücülerin daha önceki deneyimleri de müşterileri tarafından puanlandırma sistemiyle değerlendirildiği için ne derece müşteri memnuniyetinin yüksek olup olmadığına hemen anında karar verebilirsiniz.

Cep telefonunuzun konum özelliğini açık hale getirerek sürücünüzün nerede olduğunu görebilir ve onunla güvenilir bir şekilde varmak istediğiniz yere kadar rahatça erişim sağlayabilirsiniz.

Araç modeli, markası, plaka bilgilerine ilişkin tüm bilgileri varış güzergahında aktif olarak hizmet veren Uber sürücüleri arasından tercih ederek gitmek istediğiniz araca siz karar verebilirsiniz.

Uber Nedir? Avantajları Nelerdir?

Uber yolcu taşımacılığıyla seyahat etmenin elbette öne çıkan pek çok avantajları bulunmaktadır.

  • önceden ne ödeyeceğinizi bilebileceğiniz mobil uygulama
  • ulaşım aracınızın marka, modeli, plaka bilgilerini seçebileceğiniz konfor
  • sürücüyü müşteri memnuniyeti yönünden puanlama yapabileceğiniz oylama
  • yabancı dil bilgisine sahip, donanımlı güler yüzlü seyahat ayrıcalığı

başlıca uber nedir açısından öne çıkan avantajlarını oluşturmaktadır.

Dünyanın tercih ettiği otonom sistemiyle işletmecilik olarak devam eden Uber önde gelen güvenilir ulaşım sistemi olarak karşımıza çıkmaya devam etmektedir.

Uber Business Hakkında

Kurumsal yolcu taşımacılığı Uber Business ile iş görüşmesi, toplantılar, seyahat organizasyonları ve kokteyller gibi farklı organizasyonlar için business hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Ayrıca yemek servisi hizmetiyle vip araçla seyahat halindeyken öğün yemeğinizi yeme imkanı da bulacaksınız. İçerisinde tüm konforunuz açısından her şey düşünülmüştür.

Sınırsız wifi internet, gazete, dergi, çay-kahve hizmeti servisleri yer almaktadır.

Uber Business kendi içerisinde farklı hizmetlere de sahiptir:

Uber Air

Business hizmetleri kategorisinde havalimanı transfer hizmetini oluşturmaktadır. VIP araçlarla havalimanına en kısa sürede en yüksek konforda erişim sağlayabileceğiniz uber nedir donanımlı hizmetlerinden birisidir.

Uber Health

Hastaneye acilen yetişmeniz mi gerek? Otopark arama ya da taksi bekleme çilesine son veren bu vip hizmetle sizi en kısa sürede gitmek istediğiniz hastaneye ulaştırmaktadır.

Uber Works

İş programlarınız için business hizmetler arasında yer alan en çok tercih edilen hizmetlerinden bir diğeridir. İş görüşmesi organizasyonları, toplantı ve seyahatleriniz için VIP araçlar içerisinde dilediğiniz yere kadar güvenle ulaştıran Uber Business çözümleri arasında yer alıyor.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar