Web Tasarımı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Her şirket için bir ihtiyaç olan web sitesi için şirket bütçesinden bir miktar ayırmak gerekmektedir. Web sitesini hangi amaçla kullanacağımız (ürün/hizmet satışı yada reklam tanıtım)i ulaşmak istediğimiz kitle gibi etkenler başta olmak üzere web tasarım fiyatları değişiklik göstermekte ve ona göre ayıracağımız bütçe belli olur. Web tasarım paketleri sayfamızda tasarım taleplerine göre değişen fiyatlarımızı görebilirsiniz.

E-Ticaret web tasarım fiyatları ise sitede bulunmasını istediğiniz özelliklere göre değişmektedir. Tamamen sıfırdan yeni bir tasarım istenirse sayfa başı ücretlendirme yapılmaktadır. Hazır web tasarım şablonları kullanılırsa şablonun ücretine göre fiyat değişmektedir. Bununla beraber e-ticaret sitesi paketlerinin hepsinde sınırsız ürün ekleme özelliği olmakla birlikte, var olan ürünlerinizi bizim eklememizi isterseniz ürün girişi başına bizim tarafımızdan bir fiyatlandırma yapılır. Şayet ürünleri siz girecekseniz herhangi bir ekstra ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Ayrıca kargo firması ile entegrasyon, birden fazla ödeme sistemi entegrasyonu, eğer pazaryeri sitesiyle satıcılara ait sayfalar için yönetim paneli olması, özel komisyon sistemi eklenmesi gibi ekstra özellikler olduğunda fiyatlar değişebilmektedir. Standart e-ticaret sitesi için fiyatlarımız belli olmakla birlikte eğer ekstra özellikler isterseniz karşılıklı konuşulup özelliğin zorluğuna göre fiyatlandırma yapılmaktadır.

Web Tasarımı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Web sitesi yaptırmaya karar verdiğimizde web tasarımı fiyatları konusunda tasarımını istediğimiz web sitesinin hangi özelliklerde olacağı belirleyicidir.

  • Web sitesi hazır şablon ile tasarlanıyorsa fiyat olarak özel tasarım web tasarımına göre daha uygundur. Hazır web sitesi şablonuna firmanın resim ve fotoğrafları ile firma bilgilerinin eklenmesi ile oluşturan web site tasarım fiyatları uygun fiyatlı olması bakımından tercih edilmektedir.
  • Hazır şablon dışında özel tasarım olan web tasarım fiyatları maliyet olarak daha maliyetlidir. Özel tasarım olması tamamen firmaya özel tasarlanması fiyatı yükseltir.
  • İnternetten satış amaçlı web tasarımı yapılıyorsa web sitesine ödeme yöntemlerinin de (Havale/EFT/Kredi Kartı gibi) yüklenmesi gerekir. Bu fonksiyonların yüklenmesi web sitesine e-ticaret sitesi özelliği kazandırır. E-ticaret özelliği bulunan web tasarımı reklam ve tanıtım amaçlı olan tasarlanan web sitesine göre daha pahalıdır.
  • Web tasarımın cep telefonu ve tabletlere uyumlu olması da fiyatı etkileyen en önemli faktördür. Web tasarımının bilgisayarlar dışında cep telefon ve tabletlerde de rahatça gezinilebilecek şekilde uyumlu olması için özel bir tasarım yapılır. Responsive (Mobil Uyumlu) olarak adlandırılan bu web tasarımı günümüzde her web sitesinde olması gereken bir özelliktir.

Bu kriterler web sitesi fiyatları üzerinde belirleyici olan belli başlı kriterlerdir. Son olarak şirket web sitesi kurmak, firma web sitesi gibi detaylarda web sitesi fiyatlarını değiştirebilmektedir.

Web Tasarımının Önemi

Web sitesi olan bir firma internetin sınırsız dünyası içinde sınırsız bir reklam yapma fırsatını yakalamış olur. Firmaların web sitesi için ayırdıkları bütçe küçük bir bütçe de olsa o bütçeye uygun bir web tasarım mutlaka yapılmaktadır. Web tasarım fiyatları birçok etkene göre belirlendiği için istenilen bütçede bir web tasarımı yapılabilir. Web sitesi olan bir firma güvenilir ve kurumsal bir firma olduğunu anlatır, faaliyette olduğu sektördeki diğer firmalar ve rakiplerinin önünde olur. Web tasarımı için harcanan yüksek bütçeler olsa bile tasarlanan web sitesi ile bu harcanan bütçenin karşılığı fazlasıyla geri alınmaktadır.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar