Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım

by web-tasarim Haziran 20, 2019
kurumsal web tasarım

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok firma kurumsal web tasarım sayfaları üzerinden potansiyel müşterilerine çok daha kolay bir şekilde ulaşarak hizmet verdikleri alanları tanıtabilmekte. Günlük hayatta ihtiyaç duyduğumuz neredeyse her şeyi çıkıp dışarda aramaktansa mobil cihazlarımızdan veya bilgisayarlarımız üzerinden hemen arama motorları aracılığıyla arayıp internet üzerinden satın alma yoluna gidiyoruz. Bu yüzden kurumsal bir firmanız varsa eğer mutlaka bir internet sitesi yaptırmanız gerekiyor. Bu sayede satış rakamlarınızı artırabilir ve firmanızın hem daha çok tanınmasını sağlayabilir hem de sektörde birçok firmadan çok daha iyi bir noktaya gelebilirsiniz. Günümüzde kurumsal firmaların web sayfasının olmaması birçok yönden eksikliğe neden olmaktadır. Sektörünüze ait diğer firmaların kurumsal internet siteleri varken sizin şirketinize ait internet sitenizin olmaması potansiyel tüm müşterierinizin sektördeki diğer firmadan alışveriş yapmasına neden olur. Bu yüzden rakipleriniz ile aranızdaki farkı açmak ya da kapatmak için mutlaka kurumsal internet sitenizi hazırlamanız gerekiyor.

Şirketinize ait hazırlayacağınız internet sitesinin firmanızı dijital dünya üzerinde temsil etmesi oldukça önemlidir. Bu yüzden internet sitenizi tasarlarken kolay kullanılabilir olmasına, müşterilerinizin sitenize giriş yaptıktan sonra aramış oldukları ürün veya hizmetlere hızlı bir şekilde ulaşmalarını sağlamanız gerekiyor. Web tasarım hizmetini satın alarak kurumsal firmanız için oluşturulacak web sayfasını yayına almadan önce en ince ayrıntısına kadar incelemenizi öneririz. Çünkü web sayfanıza yapılmış olan en ufak bir hata şirketinizin imajını kötü yönde etkileyecektir. Eklenecek olan ürünler, hizmetleriniz, fotoğraflarınız ve videolarınızı en ince ayrıntısına kadar kontrol etmeyi unutmayınız.

Kurumsal Web Tasarım Nasıl Olmalıdır?

Firmanız için kurumsal web tasarım sayfası hazırlatmadan önce mutlaka profesyonel olarak hizmet veren web tasarım şirketleri ile görüşün. Ülkemizde bu alanda en iyi firmalar kadıköy web tasarım firmalarıdır. Kendi alanlarında uzmanlardan oluşan çalışanları ile şirketleriniz için en iyi web tasarımı yaptırabilirsiniz. Şirketinizin renklerini, logosunu ve şirket politikanızı en iyi şekilde anlatabilen bir web tasarım ile şirketinizin internet üzerinden hemen tanınmasını sağlayabilirsiniz.

İnternet sitenizin giriş sayfasına mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü genellikle potansiyel müşterileriniz ilk olarak sitenizin ana sayfasına yani giriş sayfasına girecektir. Giriş sayfasını şirketinizin vitrini olarak düşünebilirsiniz. Vitrininiz ne kadar çekici ve düzenli olursa potansiyel müşterileriniz profesyonel bir şekilde hizmet verdiğinizi göreceklerdir. Kötü bir şekilde tasarlanmış olan bir giriş sayfası şirketinizin internet üzerindeki kimliğini kötü yönde etkileyecektir. Kurumsal olarak tanınmış olsanız bile kötü bir internet sitenizin olması sektördeki diğer firmalardan daha geride gösterecektir sizi.

Web tasarım işlemleriniz bittikten sonra internet sitenizin giriş sayfası dahil olmak üzere tüm sayfalarını kontrol etmek için dolaşın. Bu işlemleri yaparken web sayfanızın hızlı bir şekilde yüklenip yüklenmediğini mutlaka kontrol edin. Çünkü yavaş açılan internet siteleri genellikle ziyaretçiler tarafından çabuk terkedilir. Sayfalarınızın yavaş açılması potansiyel müşterilerinizin beklememesini sağlayarak hızlı bir şekilde onlara lazım olan hizmet veya ürünü ulaştırır. Bu yüzden internet sitenizin hız testini mutlaka yaptırın.

İletişime Açık Olmanız Gerekiyor

Kurumsal firmanızı en iyi şekilde tasarlamanız ve tüm ürünlerinizi, hizmetlerinizi, fotoğraf ve videolarınızı eklemek sadece yeterli olmuyor. Müşterilerinizin size en hızlı şekilde ulaşmalarını da sağlamanız gerekiyor. Bu yüzden tüm hizmet ve ürün sayfalarınızın içerisine sizlere telefonla veya online olarak ulaşabilecekleri buttonlar ekleyerek iletişim kanallarınızı açık tutun. Firmanıza ait telefon numaralarını, e-posta adreslerini, varsa eğer Whatsapp veya diğer online platformların bilgilerini ekleyerek müşterilerinizin size soru sormalarını sağlayarak onlara gerekli olan tüm bilgiyi sununun.

Social Shares

Ücretsiz dijital pazarlama ipuçları için kaydolun!

Düzenli olarak katılımcılara internet üzerinden satışları artırmanın yolları paylaşılacak.

Related Articles

WhatsApp!