İnstagram’da Rakip Reklamları Görme – İnstagram Reklam Kütüphanesi

İçindekiler

İnstagram'da Rakiplerin Reklamını Görmek

Rakiplerin instagram reklamlarını incelemek, işletmenin hedef kitlelerine daha iyi ulaşmasına yardımcı olabilir.  İnstagram’da artık facebook reklam kütüphanesinin bize sağladığı kolaylığı sağlayarak instagram üzerinden rakiplerin reklamlarını görmemize olanak tanımaktadır.

Facebook Reklam Kütüphanesi Nasıl Kullanılır?

İnstagram’da rakip reklamları görme işlemi yapmadan önce facebook reklam kütüphanesi nasıl kullanılır ona bakalım. İlk öncelikle tarayıcımıza facebook reklam kütüphanesi yazalım ve çıkan ikinci linke tıklayalım.

reklam kütüphanesi facebook

Facebook reklam kütüphanesinde reklamları aramak için önce reklamını görmek istediğimiz ülkeyi, reklam kategorisini, marka veya ürün/hizmet alanlarını dolduralım.

fb reklam kütüphanesi

Bu bilgileri girdikten sonra aktif olan tüm reklamları görebilirsiniz. Reklam detaylarını gör butonuna tıkladığınızda ise reklam verenin diğer reklamlarına da ulaşmanız mümkün olacaktır.

facebook reklamları

Filtreler seçeneğiyle rakibin medya türünü (video, görsel vb.), platform (instagram, messenger vb.) gibi detaylara ulaşabilirsiniz.

Bu seçenek size rakibin instagram reels reklamı verme işlemi mi yoksa sponsorlu reklam verme işlemi vb. gibi ayrıntıları vermiş olacaktır.

İnstagram’da Rakip Reklamlarını Görmek

Facebook reklam kütüphanesi dışında instagram, instagram’da rakip reklamları görme için uygulama üzerinden kolaylık sağlamaktadır. Kısacası buna instagram reklam kütüphanesi diyebiliriz.

Bu işlem için ilk öncelikle reklamını görmek istediğimiz sayfaya giriyoruz ve üst tarafta bulunan 3 noktaya tıklıyoruz.

instagram rakip reklamı

Aktif reklamları görebilmek için bu hesap hakkında seçeneğine tıklıyoruz.

instagram bu hesap hakkında

En alt kısımda aktif reklamlar seçeneğine tıklayarak instagram üzerinden rakip reklamlarını görme işlemini yapabilirsiniz.

instagram aktif reklamlar

 

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar