Google Maps Nedir?

Google dünyanın en büyük teknoloji devi olarak gösterilmekte. Google’ı birçok kişi sadece arama motoru uygulaması olarak bilmektedir. Ancak; buna ek olarak birçok servise sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu servisler içerisinde yer alan Google Maps uygulaması son zamanların en çok kullanılan uygulamalarından birisidir. Google maps ekleme hizmetini web tasarım yapan ajanslar tarafından sağlanabilir. Bu yazımız içerisinde Google Map Nedir? ne işe yarar hakkında merak edilenleri dile getirmeye çalışacağız.

Akıllı telefon, tablet, bilgisayar üzerinden kullanılabilen Googe Maps uygulaması dünyanın en gelişmiş harita uygulamasıdır. Günümüzde kullandığımız navigasyon, yer bildirme uygulamalarının tamamı maps uygulaması ile bağlantılı olarak çalışmaktadır. Google Play Store, App Store üzerinden Google Maps uygulamasını telefın ya da tabletinize indirdiğiniz ilk kullanım sırasında çok fazla internet tüketimi yapmaktadır. Bu nedenle WI-FI bağlantısı bulunan yerde kullanım yapmanızı öneririz.

Google Maps Nasıl Kullanılır?

Google Maps Nedir?
Google Maps Nedir?

Google Maps, dünyanın en gelişmiş teknolojik altyapısını kullanmaktadır. Bu uygulama aracılığı ile herhangi bir ülkeyi, şehri, mahalleyi, sokağı tüm ayrıntıları ile görüntüleyebilirsiniz. Sokak görünümlerini 2 boyutlu ya da 3 boyutlu olarak görebilir hatta caddeleri online olarak görüntüleyebilirsiniz. Özellikle gezginler tarafından kullanılan bu uygulama, kişinin daha önce gitmediği bir ülkede özgür olarak dolaşmasını sağlar. Maps uygulaması ile beraber ilgili bölgede bulunan caddeleri, sokakları, müzeleri, restoranları, otelleri, ibadet alanlarının nerede olduklarını görebilirsiniz.

Google Maps ya da diğer adı ile Haritalar uygulaması sayesinde gidilecek lokasyonun sizlere ne kadar uzaklıkta olduğunu görebilirsiniz. Gitmek istediğiniz konumun sizlere ne kadar uzakta olduğunu gösteren bu uygulama araç ile, bisiklet ile, yürüyerek ya da toplu taşıma ile bu mesafenin ne kadar sürede gidileceğini de göstermektedir. Hatta bulunduğunuz bölgede hangi toplu taşıma araçların gideceğiniz yere gittiğini de görebilirsiniz.

Google Maps uygulamasının işletmelere de büyük bir katkı sağladığını söyleyebiliriz. İşletmeler, Google Maps uygulaması üzerinde işletme kaydı yaparak haritalar üzerinden oldukça kolay bir şekilde ulaşılabilir olmaktalar. Yer sorma adetinin artık sona erdiğini, bir işletme ziyaret edileceği zaman bu uygulamadan yerine bakıldığını görmekteyiz. Bununla beraber diğer kullanıcıların ilgili işletme hakkında görüş ve önerilerini yazıp puan verebiliyor olmaları da artı bir etken olarak gösterilmektedir.

Google Maps Nedir?
Google Maps Nedir?

Akıllı telefon ve tabletler üzerinden olduğu gibi internet tarayıcısı üzerinden de oldukça güzel bir kullanıma sahip olan Google Maps, her alandaki ihtiyaçlarınıza karşılık çözümler sunmaktadır. Bir işletme sahibi iseniz daha fazla ürün ve hizmet satışı yapmak, potansiyel müşteri kitlesine erişmek için haritalar servisini kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı kullandıkça ne kadar işlevsel olduğunu göreceksiniz. Eğer kendiniz google maps ekleyemiyorsanız web tasarım şirketiyle görüşerek bunu ekletebilirsiniz. Buradan da anlayacağımız üzere web tasarım şirketi önemi büyüktür.

Google Maps Kullanmak Ücretli Mi?

Google tarafından sunulan birçok hizmetin ücretsiz olduğunu söyleyebiliriz.  Google Maps’de bu kategoride yer alan bir servistir. Google Maps kullanmak, adres aramak ya da navigasyon servisi olarak kullanmak tamamen ücretsizdir. Ancak şunu tekrardan belirtmek istiyoruz. Bu servisi ilk kez kullanacak birisi iseniz çok yüksek boyutta veri tüketimi olacaktır. Eğer kendi internet paketinizi kullanarak bu uygulamayı kullanmak istiyorsanız yüksek internet kullanımından dolayı biraz sorun yaşayabilirsiniz. İlerleyen süreçlerde güncelleme gelmediği sürece çok az veri bağlantısı ile bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar