2023’te ihtiyacınız olan tek eBay Ürün Araştırma Rehberi

Bugün size 2023 için ebay ürün Araştırma Rehberi’ni sunuyoruz. Bu, ebay işinizi dönüştürecek ve sizi gerçekten kârlı bir satıcı yapacak tek kılavuzdur. Ebay’de başarının, alıcıların karşı koyamayacağı yüksek talepli, düşük rekabetli ürünleri bulmakla ilgili olduğunu biliyoruz. Ancak bu kadar çok şey varken, bu gizli mücevherleri nasıl ortaya çıkaracaksınız? Bu konuda endişelenmeyin. İhtiyacınıza ve iş modelinize göre en etkili üç ürün araştırma stratejisini sizlerle paylaşacağım. Bu yüzden sonuna kadar izleyin, aksi takdirde daha bilinçli iş kararları almanıza ve rekabette bir adım önde olmanıza yardımcı olabilecek değerli bilgileri kaybedersiniz.

Ebay Ürün Araştırma Metodları

Sizinle paylaşacağım ilk ürün araştırma yöntemi, aşağıdaki soruya evet yanıtı verebilecek herkes için geçerlidir. Soru şu: Hangi nişte veya kategoride satış yapmayı planladığınızı biliyor musunuz?
Cevabınız evet ise, bu yöntem sizin için en iyi sonucu verecektir. Pekâlâ, şimdi sunumuma geçelim. Pekâlâ, ilk yönteme geçelim. İlk yöntemin yedi adımı var, tamam mı? Ve bu da genel bakış. Bu yüzden birkaç saniyenizi ayırıp bakın, sonra buna geri döneceğim. Ama sizinle birlikte canlı olarak tek tek takip etmek istiyorum. Öyleyse bir numaralı adımla başlayalım. Birinci adım kategoriyi keşfetmektir.
Yani burada kategori araştırmasındayız ve sonra birçok seçeneğiniz var. Örneğin giyim, erkek giyimi ile devam edelim. Ve sadece aramaya tıklıyorsunuz. Şimdi ikinci adım, bu kategorinin en çok satan ürünlerini ve rakiplerini belirlemektir. Şimdi buraya bakalım. Bunların en çok satanlar ve en çok satılan ürünler olduğunu görebiliyoruz. Ve bu örnek için, buradaki ilk ürünle devam edelim. Bu bir gündelik kısa tişört, değil mi? O halde üçüncü adım, ürün araştırma aracına gitmek ve gündelik tişört aramaktır.
Bir bakalım. Pekala, işte üçüncü adımdayız. Şuna bir bakın. Gündelik Tişörtlerin satış oranı neredeyse %6000 ve son 30 gündeki kazançları 65, neredeyse 66.000 $. ebay ürün araştırma metodları

Şimdi, dördüncü adım rakiplerin satış stratejilerini ve en çok satan ürünleri analiz etmektir. Ve şuna bir bakın. Bunlar deli gibi satan ürünler. Yani son 30 gündür bu ürün 1200, tamam, bu 1359, 300 kat ve benzeri şekilde satılıyor. Yani bunlar en çok satılan ürünler. Bunları nasıl analiz edeceğiz? Satıcıları taramak için buraya tıklayın. İlk iki satıcıyı tarayalım ve onlardan ne öğrenebileceğimize bakalım. Yani, bu dördüncü adım. Satıcıların satış stratejisini ve en çok satan ürünlerini burada analiz ediyoruz.
Örneğin, bu satıcının çok fazla aktif ilanı yok. Ortalama ürün fiyatı 14,64’tür. Burayı aşağı kaydırdığınızda mağazanın sadece kıyafet üzerine kurulu olduğunu görebilirsiniz. Giysiler, değil mi? Yanılmıyorsam erkek kıyafetleri. Ve dikkat etmeniz gereken bir şey var, şuna bakın, bu şeyler var, bu promosyonlar, üst resimlerde, ana resimlerde indirimler, tamam mı? Yani iki veya daha fazla satın alın, %10 indirim kazanın, iki veya daha fazla satın alın, %15 indirim kazanın vb. Yani bu, dışarıdaki alıcılar için gerçekten cazip. Her bir görselde bu satış teklifleri, bu promosyonlar var. Yani satıcıdan öğrenilecek bir şey. Burada çok yüksek bir satış oranı var ve ortalama ürün fiyatı biraz düşük. Ve aşağıya doğru kaydırdığınızda, temelde sadece kadın erkek kıyafetleri var. Ve yine, bakın, ana görselde bu indirimler var. Peki, bu rakiplerden ne öğreniyoruz? Evet, yapabileceğiniz bir şey daha var, o da beşinci adım.
Beşinci adım, Google Trendler’deki talebi kontrol etmektir. Hadi gündelik tişörtleri seçelim. Ve son beş yılı hedefliyoruz. Şimdi şu grafiğe bakın. Bu çok ilginç. Gördüğünüz gibi ABD’de Yaz aylarına gelindiğinde talep artıyor. Ve işte buradayız, tam da bu pompanın içindeyiz. Yani bu gömleği, bu ürünü satmak için gerçekten iyi bir zaman. Ve bu niş şu anda sıcak. Yani bu, talebin çok olması için iyi bir işaret. Tamam mı? Ve altıncı adım, en yüksek talep ve başarı oranına sahip ürünlerin ve fiyatlarının listesini oluşturmak ve benzersiz satış önerilerini yazmaktır. ebay ürün araştırma rehberi

Ne yaparsınız? Rakibin bağlantısını kaydedebileceğiniz gibi. Ortalama fiyatı görün. Tedarik etmeye gitmeden önce bir veri tabanı oluşturun. Ve son adım olarak, makul fiyatlı popüler ürünler için tedarikçinizle görüşün ve teklifinize değer katmayı düşünün. Örneğin, daha iyi özellikler, yeni bir stil, rakiplerden daha iyi performans göstermek ve kârı artırmak için bulabileceğiniz her şey gibi. Ve video boyunca herhangi bir değer bulursanız, lütfen beğen düğmesine basın. Bunu çok takdir ediyorum. Bu yüzden çok teşekkür ederim ve haberdar olmak, haberdar olmak ve güncel kalmak için kanalımıza abone olun, yeni nişlere ve ürünlere dokunmaya başlamak veya kârınızı artırmak mı istiyorsunuz?
Cevabınız evet ise, bu yöntem tam size göre. Ben de aynı şeyi yapacağım. Pekala, burada zihinsel bir resim çekin ve sonra ona geri döneceğim. Adımları birlikte takip edelim. Birinci adım, ebay’de en çok satan 500 ürün. Yani buraya en çok satan 500 ebay ürününe geliyorsunuz ve sonra şuna bakıyorsunuz. Son 48 saat içinde ebay’de en çok satan ürünlere sahipsiniz. Burada sizin için bir liste halinde. Ve sonra konuma göre filtreleyebilirsiniz. Örneğin Amerika Birleşik Devletleri’ni seçebilirsiniz. Ve bu birinci adım. İkinci adım, en çok satan ürünlerin kalıplarını belirlemeye başlamaktır. Burada da görebileceğiniz gibi, bunların çoğu şu anda Apple iPhone, Apple iPhone. Ancak bundan sonra, bazı ilginç ürünler almaya başlıyorsunuz. Örneğin, buradaki yağ filtresi. Bu ilginç bir niş olabilir, bu otomobil parçaları. Altın paralarınız var, ayakkabılarınız var, nakliye kutularınız var, kötü çarşaflarınız var. Ancak bundan sonra bazı ilginç ürünler almaya başlıyorsunuz. Örneğin, buradaki yağ filtresi. Bu ilginç bir niş olabilir, bu otomobil parçaları. Altın paralarınız var, ayakkabılarınız var, nakliye kutularınız var, kötü çarşaflarınız var. Şurada kırmızı noktalı tüfekler var, bakın. Bunlardan birini arayın, örneğin, Bad Sheet gibi. Tamam mı? Bad Sheet de iyi satıyor ve ok ya da bunun gibi bir şey açısından herhangi bir sorun yaratmayacak.
Yani Bad Sheet. Şimdi üçüncü adım Ürün Araştırma Aracına gitmek. Orada ne yapıyorsunuz? Nişleri keşfediyorsunuz. Tamam. Amacınız yüksek talep gören ve başarılı ürünler bulmak. Şimdi buraya bakalım. Bad Sheets. Önce talep olup olmadığına bakalım. Şuna bir bakın. Bir bakalım. Pekâlâ. Tamam, bunu görüyor musun? Yüksek bir satış oranı var, 140, son 30 günde neredeyse 140.000 dolar kazanç, %95 başarılı listeleme. Yani makul bir ortalama ürün fiyatı. Sonra burayı aşağı kaydırıyorsunuz ve burada en çok satan ana ürünleri görüyorsunuz. Şimdi bunlardan birini, burada en çok satanlardan birini tarayalım ve neler öğrenebileceğimize bakalım. Örneğin, bu oldukça iyi durumda olan bir mağaza. Burada yüksek bir satış görüyorum, 1380. Ve son 30 gündeki satış kazancı 60.000. Yüksek besleme puanı, ortalama ürün fiyatı. Bu da iyi bir örnek. ebay ürün bulma

Gördüğünüz gibi ayarlarım Alibaba’ya ayarlı. Ürün bulucuya tek bir tıklama ile aynı ürünü veya benzer ürünleri Alibaba’da bulabilirsiniz. Ve bu, tedarikle temasa geçmek ve bir sonraki adıma başlamak için iyi bir geçittir; bu da performanslarına göre ilgilendiğiniz tüm ürünlerin bir listesini oluşturmak, benzersiz satış konumlarını, yani USP’lerini ve fiyatlarını öğrenmektir. Ve bu bilgilere sahip olduktan sonra. Doğrudan tedarikçinize gidebilir ve daha iyi alternatifler arayabilirsiniz. Daha iyi alternatifler nelerdir? Ürününüz ne kadar benzersizse, o kadar iyi bir fiyata sahip olur. Yani tüm bunlar başarı şansınızı artıracaktır. Pekala, şimdi son ürün araştırma yöntemi, belirli tedarikçilerden ürün tedarik eden dropshipper’lar ve bayiler içindir. Sıradaki yöntem, ürün araştırması sırasında zaman kazandırabilir ve verimliliği artırabilir. Pekala, bu üç numaralı yöntem. On adım var. Bunaltıcı görünebileceğini biliyorum ama değil. Tamam, birlikte adım adım ilerleyelim. Bu şekilde öğrenmek daha kolay olacak, tüm süreci anlamak ve başarılı olmak daha kolay olacak. Çünkü sonuçta sizin için istediğim şey bu. Pekala, ZIC Analytics’in sizin için istediği şey bu. Bu arada, bu videoyu beğenebilir ve kanalımıza abone olabilirsiniz. Bunun anlamı çok büyük. Tamam, buraya geri dönelim. Bir numaralı adım. Birinci adım, tedarikçinizin web sitesinden başlamak ve en çok satan ürünlerin başlığını kopyalamaktır. Hadi gidelim. Birlikte bir tedarikçi seçelim. Amazon ile devam edelim. Tamam, işte Amazon’dayız ve en çok satanları bulmak çok kolay.
En çok satanlara tıklamanız yeterli. Ve evet, o zaman tüm departmanlardan Amazon’un en çok satanları var. Bunlardan herhangi birini seçebilirsiniz. Aynı işlem. Örneğin bu zıbını arayalım.
Tamam mı? İkinci adım, başlığı ürün araştırma aracına yapıştırmak ve ara düğmesine basmaktır. Yani oldukça kolay. Sadece hızlı ayarların doğru yapıldığından emin olmayı unutmayın. Kargo konumu, Amerika Birleşik Devletleri ve Amazon.com. Ve sonra bunu yapıştırmanız yeterli. Tamam mı? Daha iyi sonuç almak için markayı çıkarabilirsiniz. Bir bakalım. İşte bu üçüncü adım, çünkü sonuçlar karşınıza çıkacak ve temelde tedarikçisinden, bu durumda Amazon’dan başlığı kopyalayan birçok satıcıyı içerecek.
Ve bu satıcılar, bu tedarikçiyi kullanan dropshipper’lar veya bayilerdir. Dördüncü adımda, bu satıcıları yalnızca drop shipper’lara göre filtreleyebilirsiniz. Yani burada sadece drop shipper’larımız var. Bu dördüncü adım. Şu anda buradaki sonuçlar, fiyatlar ve toplam satışlar vb. hakkında çok fazla endişelenmeyin çünkü aynı tedarikçiyi, yani Amazon’u kullanan dropshipper’ları ve rakipleri bulma sürecindeyiz. Dördüncü adım, bu rakipleri taramak istediğimizde sona eriyor. Şimdi bunları birlikte tarayalım çünkü beşinci adıma geçip iyi durumda olan rakipleri arayacağız. Şimdi bunu birlikte yapalım. ebay ürün bulma araştırması

Bu üçünü seçelim ve iyi durumda olup olmadıklarına bakalım. Bu rakibimiz bekleme listesine eklendi. Sorun yok. Rihanna’mız var, bir de bu var. Tamam, Amerika’dan bir drop shipper’ımız ve Çin’den bir drop shipper’ımız var. Ve altıncı adımda ürün araştırmasında ürünlerini taramak için bunu yapmak gerekiyor. Tamam, buraya tıklayabilirsiniz ve ardından talebi, satış oranını ve diğer satıcıların da drop shipping yaptığını görebilirsiniz. Yedi numaralı adım olan bu ürün, sizi daha alakalı rakiplere yönlendirmek için rakipleri kullanmaktır. Başlığı taradığımız ve ardından diğer stoksuz satış yapan satıcıları gördüğümüz bu örneğe geri dönecek olursak, daha fazla seçeneğimiz var. Daha fazla rakibimiz var. Böylece onlardan bir şeyler öğrenebiliriz. Örneğin, bu, bakalım, bunun gibi, kontrol edelim. Bunlar rakipler. Ve buradaki fikir, sonunda sekiz numaralı adıma geçmek, yani bulduğunuz en iyi performans gösteren rakiplerin bir listesini oluşturmaktır. Örneğin, burada Amazon’dan birçok ürünün bu dropshipper tarafından başarıyla satıldığını görüyoruz, aynı şey bu dropshipper için de geçerli. Yani dokuzuncu adım, bu satıcıların sizinle aynı tedarikçileri kullandığı gerçeğine geliyor, yani sizin için araştırma yapıyorlar. Ve eğer 100 satıcıdan oluşan bir listeniz varsa, onların ne yaptığını kim bilebilir? Her gün sizin için ürün bulan ürün araştırma temsilcilerinden oluşan bir ordu kuracaksınız. Ve onuncu adım, en çok satan ürünleri gözden geçirmek ve ürün bulucuyu kullanmaktır. Örneğin burada olduğu gibi, elde edebileceğiniz kârı hızlı bir şekilde görebilirsiniz veya ürünlerini tedarikçilerinizle manuel olarak karşılaştırabilir, sadece kopyalayabilir ve dropshipper’lar ve bayiler için listelemeden önce optimize edebilirsiniz. ZIC ayrıca süreci otomatikleştirebilen ve listelenmeye hazır binlerce ve binlerce üründen oluşan listeler oluşturabilen IA araçları da sunmaktadır.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar