Butik İnstagram Reklam Strateijsi Belirleme

Şema bulunamadı.

 

Sosyal medya reklamları, küçük büyük tüm işletmeler için artık önemli hale gelmiştir. Sosyal medyanın gelişmesi ve markaların rekabet pazarına girmesi ile instagram reklam stratejileri de markaya göre değişmeye başlamıştır. Bu yazımızda butik instagram reklam stratejisine bakacağız. İnstagram reklam stratejisi belirlerken instagram reklam hatalarını da yapmamanız gerekmektedir.

Sosyal Medya Reklam Stratejileri Nasıl Belirlenir?

Sosyal medya reklam stratejilerinde ilk belirlenmesi gereken hedefinizdir. Yani reklamınızda neyi başarmak istiyorsunuz? Satışları arttırmak mı? Web sitesi trafiği çekmek mi? gibi soruları kendinize sorabilirsiniz.

İkinci belirlemeniz gereken hedef kitlenizdir. Doğru hedef kitleyi belirleyemezseniz reklamlarınız istediğiniz verimi sizlere vermeyecektir. Diyelim ki siz “vintage kadın kıyafetleri” satışı yapıyorsunuz ve hedef kitlenizi “erkek” olarakta seçerseniz bu yanlış bir seçim olacaktır.

Üçüncü belirlemeniz gereken sosyal medya platformlarıdır. Bu da hedef kitlenizle orantılıdır. Bunu da hedef kitlenizin en çok kullandığı sosyal medya platformlarına göre seçebilirsiniz.

Diğer belirlemeniz gereken stratejiler ise şöyledir; reklam bütçeniz, reklam formatlarınız, reklam içeriğiniz, takip ve ölçümdür.

Sosyal Medya Reklam Stratejileri

Butikler İçin İnstagram Reklam Stratejisi

Satış/hizmet yapan sektörler reklam verirken verileri saklamak ister. Bu verilerle ilerde yeniden pazarlama yapmak marka için önemlidir. Bu yüzden butik instagram reklam stratejisi uygularken verilecek reklam kesinlikle meta business suite üzerinden olmalıdır.

Butikler İçin İnstagram Daha Fazla Profil Ziyarteçi Reklamı Nasıl Çıkılır?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi daha sonrasında bu verileri kullanabilmek için meta business suite sitesini açıyoruz. Ayrıca buradan vereceğiniz her reklamın faturasını pdf olarak indirebilirsiniz.

meta business suite

Daha fazla profil ziyareti için sol tarafta bulunan reklamlar kısmına tıklıyoruz.

meta reklamlar

Reklam oluştur diyerek var olan bir gönderiyi öne çıkarabilir ya da reklam görseli hazırlayarak reklam oluşturabiliriz. Reklam görselimizi seçtikten sonra hedef kısmında profil ziyaretinizi arttırın seçeneğini seçerek istenilen konum, yaş vb. gibi bilgileri sosyal medya reklam stratejileri doğrultusunda girelim. Bu işlemleri doğru şekilde yaparak markanızı tanıtabilir, markanızı organik olarak büyütebilirsiniz.

Verdiğiniz reklamın daha verimli hale gelmesi için mutlaka instagram reklam verdikten sonra neler yapılmalı adlı yazımıza göz gezdiriniz. İnstagram’da reklam verdikten sonra bu adımları gerçekleştirirseniz reklamınızdan %80 daha fazla verim alabilirsiniz.

Daha profesyonel reklam vermek istiyorsanız facebook ölçüm metriklerini iyi okumanız gerekiyor. Kısacası facebook doğru reklamı bularak ilerde vereceğiniz reklamların verimliliği daha da artacaktır.

 

 

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar