Web Tasarım İhtiyaçlarınız İçin Öneriler

Web Tasarım İhtiyaçlarınız İçin Öneriler

by web-tasarim Haziran 21, 2019
atasehir-web-tasarim

Ataşehir, İstanbul’un yeni ilçelerinden bir tanesidir. Yakın zamanda gelişen ve teknoloji firmalarının da aralarında bulunduğu birçok firma tarafından tercih edilen bir ilçe olarak mimari ve sosyal açıdan hızlı bir gelişim göstermiştir. Teknoloji firmalarının yoğunlukta olduğu bu bölgede özellikle Ataşehir Web Tasarım firmaları web dünyasının en önemli firmaları arasında yer almaktadır.

Genellikle kurumsal firmalar için web tasarım hizmet veren firmalar kaliteli ve profesyonel çalışmaları ile ön plana çıkmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kurumsal firmaların web tasarım ihtiyacının artması, mobil cihazlar üzerinden internet kullanımının yaygınlaşması bu durumu tetiklemektedir. Profesyonel olarak küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeler için web tasarım hizmeti veren birçok firma bulunmaktadır. Fakat web tasarım hizmeti satın almadan önce firmanız için hangi ihtiyaçlar doğrultusunda web sayfası yaptıracağınızı tespit etmek gerekiyor. Çünkü hizmet verdiğiniz sektöre uygun bir web tasarımı yapmanız halinde geri dönüşlerin daha fazla olacağını söyleyebiliriz.

Web Tasarım Nedir?

Ülkemizde kurumsal olarak hizmet veren firmaların büyük bir çoğunluğuna ait web sayfası bulunmakta. Firmalar web sayfaları aracılığıyla sadece hizmet verdiği şehirlerde değil, ülkemizde ve dünyada hizmet arayışında olan potansiyel müşterilerine internet siteleri üzerinden ulaşmaktadırlar. Hizmet ve ürünlerini web sayfalarına ekleyerek, potansiyel müşterilerine sunar ve sadece telefon aracılığıyla uzak şehirlerdeki müşterilerine ulaşır. Firmanızın dijital bir platformu olarak düşünebileceğiniz web sayfası bu anlamda şirketinizin gelişmesi ve daha çok ciro yapmanız açısından oldukça önemlidir. İnternet sitesine ekleyeceğiniz ürünlerinizi iyi bir şekilde anlatarak ve görseller ile sunduğunuz taktirde müşterileriniz tam olarak hangi ürünü alması gerektiğine karar vererek sizinle daha hızlı bir şekilde iletişime geçebilirler.

Kurumsal Görünüm

Web sayfanızı tasarlamak için web tasarımı hizmeti veren firmalar ile iletişime geçmenizin ardından sektörünüze ait bir tasarım ile kurumsal firmanız için web sayfanızı hazırlatmanız gerekiyor. Çünkü her web sayfasının özelliği sizin sektörünüz ile uyumlu olmayabilir. Ayrıca tasarım aşamasında mutlaka sektörünüzü çağrıştıracak renkleri ve sembolleri kullanmanızı öneririz. Örneğin bir su satış firması olduğunuzu varsayarak eğer, tasarımınızın ana renklerinin açık mavi ve beyaz renklerden oluşması önemlidir. Çünkü suyu çağrıştıran renkler açık mavi ve yakın tonlarıdır. Ayrıca web sayfanızda kullanacağınız görsellerin de yine bu renklere en yakın renkleri içerisinde barındırıyor olmasına mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor.

Profesyonel web tasarım hizmeti satın almanızın en büyük avantajı ise hızlı ve daha kaliteli bir şekilde web sayfanızın hazır olmasını sağlamasıdır. Firmanızı internet dünyasında bir marka haline getirecek olan web sayfanızın giriş sayfası şirketinizin vitrini olarak görülecektir. Ayrıca web tasarım hizmetinin yanında profesyonel olarak arama motoru optimizasyonu işlemlerini de yine web tasarım firmalarına yaptırmanızda yarar vardır.

Ülkemizdeki internet kullanıcılarının tamamına yakını gün içerisinde ihtiyaç duydukları tüm bilgilere Google aracılığıyla ulaşmaktadır. Web sayfanızın Google ile uyumlu olması bu açıdan önemlidir. Çünkü insanların size ulaşması Google aracılığıyla olacaktır. Potansiyel müşterileriniz ihtiyaç duyduğu hizmet ve ürünleri Google üzerinden arama yapmakta. Bu açıdan kurumsal firmanıza ait internet sitenizin Google ile uyumlu olması gerekmektedir. Bu sayede yapılan arama sonuçlarında diğer rakiplerinize göre daha üst sırada yer alırsınız ve rakiplerinizden daha iyi gelir elde edebilirsiniz. Profesyonel olarak hazırlanmayan web sayfaları genellikle Google ile uyumluluk sorunu oluşturur ve şirketinizin potansiyel müşterilerine ulaşmasını engeller.

Web Sayfanızı Güncel Tutun

Firmanıza ait kurumsal internet sitenizi sürekli olarak güncellemenizi öneriyoruz. Yeni ürünler geldikçe internet sitenizde bulunan ürünleri güncelleyin ve ürünlerinize ait fotoğraf, video ve detaylı tanıtıcı metinler ekleyin. Bu sayede müşterileriniz firmanızın aktif bir şekilde sektörde hizmet verdiğini göreceklerdir.

Social Shares

Ücretsiz dijital pazarlama ipuçları için kaydolun!

Düzenli olarak katılımcılara internet üzerinden satışları artırmanın yolları paylaşılacak.

Related Articles

WhatsApp!