Facebook Yaratıcı Reklam Görselleri İçin İpuçları

Facebook Reklam Görseli Nasıl Hazırlanmalıdır?

Bugün sizlere etkili Facebook reklam görselleri için 6 tane ipucu vereceğim. Yani nasıl çıkmamız gerekli, nasıl olması gerekli bunlar hakkında ipuçları vereceğim.

Facebook Reklam Görseli Neden Önemlidir?

Facebook reklam görselleri, dijital pazarlama stratejilerinde oldukça önemli bir yer tutar. İyi bir reklam görseli, hedef kitlenin ilgisini çeker, markanın tanıtımını yapar ve rekabet avantajı sağlar. Bu nedenle, Facebook reklam kampanyalarında, doğru ve ilgi çekici görseller kullanmak oldukça önemlidir.

reklam görselleri

Daha detaylı facebook reklam eğitimi için blogumuza göz atabilirsiniz.

Reklam Görsellerinin Etkili Olması İçin 6 İpucu

Şimdi burada hem bir Instagram sayfamızı hem de Facebook reklam kütüphanesini açtım aradaki farkı göstermek için. Şimdi hedef kitleniz bir reklamda gördüğü ilk şey ne oluyor? Öncelikle reklam görseli daha sonrasında reklam metni. Yani siz reklam verdiğinizde çıkan reklam metni reklamınızın %80’ini anlatır. Yani görseli bu nedenle reklam öğelerinizin iyi tasarlandığından emin olmanız gerekiyor. Birincisi grafikleriniz için kaliteli görseller kullanın. Yani şöyle görsellerinizi Google üzerinden indirmeyi ya stok sitelerinden görsel indirin. Ya böyle vektör indirin ama Google üzerinden şey yapmayın.

Ben şuraya tüm reklamlar diyorum örnek göstermek açısından. İkincisi parlak renkler kullanın bakın. Burada parlak arka plan var. Görselimde de biraz parlaklıklar var yani dikkat çekiyor. Burada da aynı şekilde gördüğünüz gibi ama diyelim ki bir tane örneğe bakalım reklam bakın. Burada bir parlaklık var bir alıcılık var bu güzel. Ama diyelim ki bunu biz reklam çıktığımızda yani böyle sadece görsel burada çok bir ilgi çekicilik yok hani kim olduğunu bakmayalım sadece reklam görseli olarak kullanabiliriz.

facebook reklam görseli

Yani şöyle söyleyebilirim fotoğrafları katmanlamak için yaratıcı çerçeveler kullanabilirsiniz mesela buradaki çerçeveler gibi. Bakın şurada da aslında bir çerçeve var bakın burada da var aslında bir hareketlilik katıyoruz.

Daha sonrasında yapabileceğiniz bazı şeyler animasyonlu çıkartmalar eklemek olur. Yani diyelim ki siz böyle bir tane hazırladınız görsel şuradan göstereyim. Bir tane böyle reklam görseli hazırladım. Burada SEO hareket etsin. Ya bunu Canva gibi uygulamalarda hani SEO yazarak oynamasını sağlayabilirsiniz. Bunu da reklamda görsel olarak değil medya video olarak yüklediğinizde bu sefer harekette bir reklamınız olacaktır.

Reklam varyasyonları oluşturun yani diyelim ki siz bunu bu şekilde yaptınız. Bunu bu şekilde yaptık biz yeşil bunun bir de varyasyonunu hani farklı bir renkle başka bir göz alıcılıkta bakın. Burada yapıldığı gibi. sosyal medya reklam görselleri

Bir tanesinde Hani evden baca evin bacasından Duman çıkarken bir tanesinde çimlerin hareketini Rüzgar hareketi koyabilirsiniz. Bu şekilde ve en önemlisi reklam görselinize kesinlikle CTA yani eyleme geçirici bir metin ekleyin. Bakın burada yerli üretime kalite malzeme diyor bakın burada 15 günde teslim hayalleriniz ertelemeyin yazıyor. Yani karşı tarafı harekete geçirici bir mesaj eklemeniz gerekiyor. Bakıyorum başka örneklere anahtar teslim web sitesi burada fiyat koyarak ne yapmışlar harekete geçiricilik yapmışlar. Reklam görsellerinizde bir bütünlük oluşturmanız gerekiyor.

E-Ticaret, Web Tasarım ve Sosyal Medya Hakkında

Bültenimize Kaydolun, İşinizi Geliştirecek Gelişmelerden Haberdar Olun

İlgili Yazılar