Firmanıza Özel Kurumsal Web Tasarım ve Arayüz Tasarım

Firmanıza Özel Kurumsal Web Tasarım ve Arayüz Tasarım

by web-tasarim Haziran 29, 2019
kurumsal web tasarım

Kurumsal web tasarım hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken en önemli kısım firmanıza özel kurumsal web tasarım ve arayüz tasarımı yapılmasıdır. Çünkü firmanız için özel olarak hazırlanmamış olan web tasarım firmanızı temsil etmez ve müşterilerinizin gözünde iyi bir izlenim bırakmaz. Bu yüzden web tasarımı hizmeti alırken iş alanınızı ve kurumsal renklerinizi web tasarım hizmeti veren firma ile paylaşarak şirketinize özel olarak web arayüz tasarımı hazırlamasını isteyin. Unutmayın ki, kurumsal firma tasarımları sizin internet üzerindeki kimliğinizdir.

Özel Web Arayüz Tasarımı Nedir?

Özel Web Arayüz Tasarımı kurumsal firmalar için önemlidir. Firmanızın potansiyel müşterilerinin size ulaşacağı bir adres olduğu için firmanıza karşı ilk izlenim web sayfanız üzerinden gerçekleşecektir. Ayrıca özel olarak hazırlanmış olan web tasarımlar arama motorlarında benzersiz olacakları için arama sonuçlarında daha üst sıralarda çıkacaktır. Ayrıca web sayfanızı tamamladıktan sonra tasarımın arama motoru optimizasyon kurallarına uyup uymadığını mutlaka test edin. Çünkü arama motorları sayesinde potansiyel müşterileriniz size daha fazla ulaşacaktır.

Özel kurumsal web tasarım hizmetleri şirketinizin renklerini ve varsa eğer logo, maskot ve diğer temsil eden her şeyi belli bir uyum içerisinde barındırmalıdır. Renklerin kullanımı, efektlerin eklenmesi, işlevsel özelliklere sahip oluşu gibi birçok maddeyi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Şirketinizin ait olduğu sektöre özel uygulamaları size özel olarak hazırlanmış olan kurumsal web tasarımı içerisinde yer almasına özen gösterin. Potansiyel müşterileriniz kurumsal internet sitenize girdiklerinde hizmet verdiğiniz alanlara dair örnek uygulamaları görmeli, daha önce yapmış olduğunuz benzer çalışmaları kontrol edebilmelidir. Ayrıca kurumsal web tasarım hizmeti alırken, satışını yaptığınız ürünler arasında karşılaştırma gibi ek özellikler talep ederek, müşterilerinizin hangi ürünleri satın alacağını netleştirebilirsiniz.

Özel Web Arayüz Tasarımı Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İstanbul web tasarım hizmetleri veren birçok kurumsal web tasarımı şirketi bulunmaktadır. Bu şirketler içerisinde çalışan grafikerler, önce şirketinize ait web tasarımı için sizden bilgileri alır ve daha sonra eskiz üzerine çizimler yaparak web tasarımı için ilk temeli oluştururlar. Ortaya çıkan eskiz çizimlerin ardından ürünleriniz ve logonuz eklenerek size sunulur. Size sunulmuş olan web tasarımı ile ilgili varsa eğer düzelttirmek istediğiniz veya eklemek istediğiniz yerler, notlar aracılığı ile grafikerlere aktarılır. Grafik tekrar düzeltme işlemi uygulayarak ve aynı zamanda kendi yaratıcılığını kullanarak tasarımda düzenlemeler yapıp tekrar onayınıza sunar. Firmanıza özel web tasarımı hazırlandıktan sonra onay vermeniz halinde Adobe Photoshop, Adobe Illustrator gibi tasarım programları aracılığıyla dijital olarak hazırlanır ve geriye kalan kodlama işlemlerinin ardından firmanıza ait bilgilerin tamamı web sayfanıza eklenir. Sizin yapmanız gereken, eklenmiş olan içeriklerin kontrolünü sağlamak ve firmanıza ait diğer ürünleri eklemek.

Web Tasarımı Yaparken Kullanıcıları Unutmayın

Kurumsal web tasarımı hizmeti alırken dikkat etmeniz gereken diğer önemli nokta ise, kullanıcıların sitenize girdikten sonra kolay bir şekilde site içerisinde dolaşabilmeleridir. Çünkü kullanıcılar aradıkları herhangi bir ürün veya hizmeti hemen bulmak isterler. Karışık yapılı kurumsal web tasarım kullanıcıların siteyi ziyaret etmelerini zorlaştırdığı için site kullanıcılar tarafından kapatılır. Bu yüzden ziyaretçiler ve potansiyel müşterileriniz web sayfanıza girdiğinde oldukça sade ve gözü yormayan renklerden oluşan bir tasarım ile karşılaşmalıdırlar.

Web tasarım hizmeti aldıktan sonra kullanıcılardan gelen yorumları mutlaka dikkate alın. Çünkü ziyaretçiler sitenizi gezdikleri esnada karşılaştıkları bir takım sorunları size aktaracaklardır. Kullanıcıların deneyimleri sayesinde ortaya çıkan sorunları düzeltmeler yaparak kullanıcıların daha fazla sitenizde kalmalarını sağlayabilirsiniz.

Social Shares

Ücretsiz dijital pazarlama ipuçları için kaydolun!

Düzenli olarak katılımcılara internet üzerinden satışları artırmanın yolları paylaşılacak.

Related Articles

WhatsApp chat